KOMPOZİT PANEL KAPLAMA

Kompozit malzeme tanım olarak birbirinden farklı iki yada daha fazla malzemenin bir araya getirilerek imal edilen ürünlerin genel adıdır.

Paneller iki tarafı 0.5mm alüminyum levhalar arasına yerleştirilmiş düşük yoğunluklu polietilen yalıtım malzemesinden oluşur. Panellerin dış yüzeyi PVDF kaplamadır. Toplamda 4mm kalınlıkta olan paneller sağlam, hafif ve ultraviyole ışınlara karşı oldukça dayanıklıdır. Ayrıca A1,A2 ve B1 sınıfı kompozit paneller yangına karşı dayanıklı olarak üretilmektedir.

Kompozit panel kaplama kolay işlenebilmesi, taşınması ve montajı nedeni ile günümüzde en çok tercih edilen sağır cephe kaplama malzemesidir. İstenildiği gibi şekil verilebilmesi, mimari açıdan estetik bir çok proje için tercih sebebidir.

Çok çeşitli renk seçenekleri arasında genel olarak solid renkler, metalik renkler, ahşap ve granit desenli olmak üzere 4 ana başlığa ayrılabilir.

İmalatı yapılan kompozit paneller, profesyonel montaj ekiplerimiz tarafından projede belirtilen karolajda yerine tatbik edilir.