ISIYALITIMLI ALÜMİNYUM DOĞRAMALAR  

Alüminyum doğramalar plastik doğramalara göre daha stabil ve daha uzun ömürlüdür.

Isı yalıtımı açısından son derece iyi sistemler bulunmaktadır. Isı yalıtımlı alüminyum doğrama sistemleri terleme de yapmazlar.

Düşük ve yüksek sıcaklıklarda mekanik özellikleri oldukça iyidir.

Ahşap ve plastik doğramalarla sınırlı ebatlarda çözümler üretilebilirken alüminyum pencereler ile geniş açıklıklar geçebilirsiniz. Fransız balkon gibi, dükkan vitrinleri gibi kat boyunca geçilen açıklıklarda alüminyum doğramalar güvenle kullanılabilir. Sürme, Çift Açılır, Tek Açılır, Katlanır, Sürme- Vasistas şeklinde tüm açılır sistemlerin yapılması mümkündür.    

Metalin doğal rengi kalite hissi yaratır, projelere estetik görünüm katar. Ancak istendiğinde iç ve dış ortamlara bakan yüzeyleri ayrı yüzey kaplamaya tabi tutularak projelerde bütünlük sağlayacak şekilde kullanılması da mümkündür.

Yüksek binalarda güvenle kullanılabilir.

Rüzgar yüklerine karşı gösterdiği direnç kuvvetlidir, atalet momenti yüksek sistemlerdir.

%100 geri dönüşümlü, doğal ve çevrecidir. Kurşun, cıva vb. zehirli ve kanserojen maddeler içermez.

Yangında zehirli gaz salınımına yol açmaz. Alüminyum pencereler yangın yönetmeliğine uygundur. Bayındırlık Bakanlığı’nın hastane ve okul projeleri başta olmak üzere şartnamelerinde alüminyum doğrama kullanılması şartı bulunmaktadır. Isıya karşı dayanıklılığın yanı sıra, kıvılcım ve zehirli gaz çıkarmaması da yalıtımlı alüminyum pencerelerin önemli bir özelliğidir. Plastik pencere ise yangın durumunda hayati tehlike arz eden asit tuz gazlar ve diyoksin gazlar salar.