Hakkımızda

1940 yılında aile şirketi olarak ticari hayatına başlayan BAŞARAN, bölgenin ilk ŞİŞECAM bayisidir. İlk aşamada sadece düz cam ve ayna ticareti olarak faaliyet göstermiş ve doğru ticaret anlayışıyla bölge ve sektörün duayen firmaları arasına girmiştir. 1993 yılında şirketleşerek kurumsallaşma adımlarını atmıştır.

Gelişen teknoloji, atılımcı ruh, kalite ve müşteri memnuniyetini esas alan BAŞARAN, yeni yatırımlarla inşaat ve yapı sektöründe düz cam ve ayna ticaretine ek olarak yeni iş alanları oluşturmuş, ısı ve ses yalıtımı sağlayan çift cam üretimine CE ve TSE standartlarında SENA markasıyla başlamıştır. Bugün ŞİŞECAM tescilli markası ISICAM ile çift cam üretimi yapmaktadır.

Son sistem teknolojik makinelerle cnc cam işleme ünitelerinde bizote, rodaj, kanal, kumlama ve cam delme işlemleri yapılmaktadır. Ayrıca vitray, kontur, cam boyama işlemleriyle cam ve ayna üzerine tüm işlemler yapılmakta, mobilya ve dekorasyon sektörüne hizmet vermektedir. Alanında uzman personeller tarafından tasarlanan dekoratif cam ve ayna, BAŞARAN’da sanata dönüşmektedir.

Tam otomatik makinelerle donattığı temper ünitesinde 2010 yılından itibaren temperli cam ve istenilen ölçülerde cam kapı üretimi de yapılmaktadır.

Bölgenin ilklerini gerçekleştiren BAŞARAN, 2004 yılından itibaren dış cephe kaplama sektöründe lider konumdadır. En son teknolojik makine ve cihazlarla, mimar, mühendis, tekniker ve grafiker kadrolarıyla, binalar yeni görünümlerine BAŞARAN tecrübesiyle kavuşmaktadır. Silikon cam cephe, alüminyum kompozit cephe başta olmak üzere alüminyum doğrama ofis bölmeleri üretimleri yapılmaktadır.

Egepen, Alfapen, Kompen Bauplast markalı PVC profillerin distribütör seviyesindeki satışına ek olarak, 2011 yılında kurduğu tam otomatik tesislerinde anahtar teslimi PVC kapı ve pencere sistemleri üretimine başlamıştır.

2010 yılında kurduğu tesislerinde Cam Balkon üretimine başlayan BAŞARAN, bölgenin en güçlü ve güvenilir firmalarından biridir. Cam Balkon üretimleri değişik renk ve ölçülerde, tamamen müşteri memnuniyetini esas almaktadır.

2014 yılında yapı sektörünün önemli bir unsuru olan küpeşte ve korkuluk sistemlerinin üretimine başlamış olup alanında uzman personelleriyle her türlü müşteri grubuna hizmet vermektedir.

Cam, PVC profil kapı pencere sistemleri, cam balkon, küpeşte ve dış cephe kaplama ile yapı grubunun bir çok alanına anahtar teslimi projelerle 2 fabrika, yaklaşık 400 personel, teknolojik makine parkı ve toplamda 20.000 m² lik kapalı alanda hizmet veren BAŞARAN, kaliteden ödün vermeyen anlayışıyla, sektöründe bölgenin en güçlü ve lider firması konumundadır.